Müzik dünyası her yıl çıkan yeni şarkılarla ruhumuza dokunmaya ve duygularımıza tercüman olmaya devam ediyor. Yeni çıkan popüler şarkılar her ne kadar çok sevilip dinlense de bazı şarkılar var ki üzerinden yıllar geçse de ilk gün ki heyecan ve duygularla dinleyebiliyorsunuz. Sizler için gelmiş geçmiş en çok dinlenen hit şarkıları bir araya topladık:

 

– Slow şarkılar:

 

En çok dinlenen slow şarkılarda listenin başında merhum Barış Manço bulunuyor. Sanatçının “Kol düğmeleri” isimli şarkısı en çok dinlenen slow şarkılar arasında zirvede bulunuyor. Barış Manço’yu Manga ve Göksel’in seslendirdiği “Dursun Zaman” isimli şarkı takip ediyor. Uzun bir süre müzik listelerinde yer alan bu şarkı hala daha en çok dinlenen ve tıklanan şarkılar arasında yer alıyor. Listenin 3 numarasında ise “Paramparça” isimli şarkısıyla Teoman bulunuyor. Yaptığı tüm şarkılarla uzun süre listelerde yer alan Teoman’ın bu şarkı hala daha ilk gün ki gibi dinlenen şarkılar arasında.

 

– Hareketli şarkılar:

 

Listenin başında Türk müziğinin dev ismi olan Gönül Akkor “Böyle gelmiş böyle geçer” isimli şarkısıyla zirvede bulunuyor. 1968 yılında yayınlanan parça modern pop müziğinin ünlü ismi Deniz Seki tarafından da seslendirildi. Dünyaca ünlü şarkıcımız Sertap Erener ” Zor kadın” isimli şarkısıyla en çok dinlenenler arasında zirvede bulunuyor. En çok sevilen hareketli diğer bir parçada Hadise’nin “Biz buradayız” isimli parçası. Türk müziğinde en çok tıklanan ve dinlenen bu şarkıları diğer ünlü isimlerin parçaları takip ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorum atın!
Lütfen adınızı giriniz