Dünyaca ünlü pop ve R&B starı Rihanna, Harvard Üniversitesi tarafından ”Yılın Yardımsever İnsanı” ödülüne layık görüldü. Üniversite, düzenleyeceği büyük bir tören eşliğinde, ünlü sanatçıyı 2017 Yılı Yardımsever Sorumlusu unvanı ile onurlandırmaya hazırlanıyor.

Yakın bir zamanda gerçekleştirilecek olan tören, bizzat Harvard Üniversitesi kampüsü içerisinde olacak. Rihanna’nın bu unvana layık görülmesinin altında elbette bugüne dek yapmış olduğu büyük yardım çalışmaları yer alıyor. Büyük bir sanatçı olarak anılması ile birlikte dünya sorumluluğunu her zaman yerine getiren Rihanna, her sene albümleri kadar yardımları ile de adından söz ettirmiştir.

 

Ünlü Yıldızın Yaptığı En Önemli Yardım Çalışmaları

 

Doğduğu yer olan Barbados adası içerisinde, göğüs kanseri teşhisinin koyulduğu ve tedavi edildiği çok büyük bir merkezin kurulmasına öncülük etti. Aynı zamanda nükleer tıp adına büyük bir çalışma alanı kurdu.

 

Clara Lionel Vakfı’nı kurarak, dünyadaki sanat, bilim, kültür ve eğitimin iyileşmesi adına büyük adımlar atan sanatçı Rihanna, aynı zamanda Karayip ülkelerindeki birçok çocuk için eğitim bursu imkânı sağlamaktadır. Gelişmekte olan ülkeler için yardımlarını hiçbir zaman esirgemeyen sanatçı, özellikle çocuklara ve eğitime öncelik verilmesi gerektiğini her seferinde dile getirmiştir. Global Citizen’de elçilik görevini yıllardır devam ettiren Rihanna’nın yaptığı daha birçok büyük yardım bulunmaktadır.

 

Yoksulluğun ne demek olduğunu çok iyi bildiğini belirten sanatçı, toplumun ileri gelen isimlerinin bu tarz çalışmalar ile tüm dünyayı kurtarabileceğine yürekten inanıyor. Bu inancı ve attığı başarılı adımlar da ona ”Yılın Yardımsever İnsanı” unvanını kazandırmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorum atın!
Lütfen adınızı giriniz