Türk Pop Müziğinin güçlü seslerinden Zeynep Casalini “Köprüler” isimli şarkısıyla sevenleriyle yeniden buluştu. Bestesi Nuri Harun Ateş’e ait olan şarkının sözleri Çağlar Yerlikaya tarafından yazıldı. Şarkının düzenlemesini Hüseyin Cevahir Ünal yaptı. Köprüler, ilk olarak 8 Aralıkta, Pasaj Müzik etiketiyle dijital ortamda yayınlandı.

 

Köprüler tutkulu bir şarkı

 

Şarkının bestecisi Nuri Harun Ateş, şarkı için, “Tutkuyu anlatan bir şarkı olsun istedim, tıpkı Zeynep gibi. Köprüler sözü ve müziği ile böyle bir şarkı oldu,” dedi. Şarkıda hikâyeyi en yalın haliyle anlattıklarını vurguladı. Zeynep Casalini tarzını yansıtan “Köprüler” akustik ve dinamik düzenlemesiyle de müzik severlerden tam not aldı. Şarkı, kulağı yormayan bir sounda sahip.

 

Türkiye’nin önemli müzik adamları çaldı

 

Davulda Volkan Öktem ve İlter Kurcala ile yaylı sazlarda Gündem Yaylı Grubu şarkıya eşlik ettiler. Şarkının vokal kaydı Ankara Stüdyo Mars’ta gerçekleşti. Diğer kayıtlar, İstanbul’da Dut Yapım’da yapıldı. “Köprüler” in mastering’i Çağlar Türkmen’e ait. Miski ise Uğur Memiş tarafından yapıldı.

 

Şarkının video klibi Bodrum’da çekildi

 

Bodrum, ‘Köprüler’in video klibine mekân oldu. Çekimler, çeşitli doğal ortamlarda ve bir tersanede gerçekleştirildi. Video Klip, yönetmen Gürcan Keltek tarafından çekildi. Çekimler iki günde tamamlandı. Zeynep Casalini, Türkiye’nin en önemli kadın vokalleri arasında yer almaktadır. 1970 yılında İstanbul’da doğdu. Babası İtalyan şarkıcı Ernesto Cassalini’dir. Annesi Deniz Türali olup, Vedat Türkali dedesi, Barış Pirhasan da dayısıdır

CEVAP VER

Lütfen yorum atın!
Lütfen adınızı giriniz